iOS je platforma, která nabízí v App Store nespočet aplikací, které dokážou zprostředkovat spoustu obsahu k poslechu či sledování i dalším druhům zábavy.
Samozřejmě ne všechny jsou k dispozici zdarma. A najít aplikaci, která vám bude vyhovovat, není tak snadné. Tento příspěvek se pro vás pokusí vybrat několik tipů, které by vám to měly usnadnit.
Aplikace pro sledování filmů a televizních pořadů
Voyo
Streamovací platforma společnosti Nova nabízí velké množství obsahu v češtině, ať už z české produkce, nebo oblíbené seriály s českým dabingem. Archiv obsahuje stovky titulů a neustále se rozšiřuje. Voyo sice vyžaduje měsíční poplatek, ale nabízí 7denní bezplatnou možnost vyzkoušení. Za tu dobu zjistíte, jestli si aplikaci chcete předplácet. A taky se za 7 dní a 7 nocí dá shlédnout spoustu obsahu zcela zdarma, což oceníte třeba během deštivých dní nebo na cestách hromadnou dopravou.
Netflix
Netflix představuje vůbec jednu z nejoblíbenějších a nejlepších aplikací pro sledování filmů, seriálů a dokumentů pro iPhone a iPad. Nabízí neuvěřitelné množství pořadů z produkce třetích stran, ale také točí svůj vlastní obsah, který neustále přidává. Umělá inteligence pro vás navíc umí vybrat filmy a seriály, které by se vám mohly líbit podle vašich předchozích voleb.
Na svém účtu si můžete vytvořit až pět různých profilů, každý lze spravovat zvlášť a pro každý z nich Netflix doporučí pořady na míru podle předchozích preferencí. Měsíční členství na zkoušku je zdarma, poté je účtován poplatek, ale účet lze kdykoliv bezplatně zrušit.
Nenáročné hry pro iOS
Crystal Quest
V roce 1987 vydala společnost Casady & Greene hru Patricka Bucklanda Crystal Quest pro Apple Macintosh. Crystal Quest byla první hra, která podporovala barvy na Macu, a šlo o jednoduchou záležitost, ve které hráč pomocí myši pohyboval kuličkou po hracím poli, vyhýbal se nepřátelům a sbíral krystaly, aby odemkl únikovou bránu v dolní části obrazovky. Ačkoli se jednalo o velmi prostou hru, fungovala s myší velmi dobře a ve vyšších úrovních nabízela poměrně zběsilou hratelnost. Každý, kdo koncem 80. let hojně používal Mac, se s tímto titulem jistě setkal a pravděpodobně má hra v jeho srdci zvláštní místo. A milovníci krystalů si ji teď mohou zahrát i na iPhone.
Hrací automaty
Hrací automaty mají dlouhou a bohatou historii. Vynález hracích automatů se datuje do konce 19. století v USA. Společnost Sittman a Pitt z newyorského Brooklynu vyvinula hrací automat obsahující pět válců s celkem 50 kartami. Herní principy byly založeny na pokeru, ale prakticky se jednalo o předchůdce moderního hracího automatu. Na počátku 90. let 19. století vymyslel podnikavý muž jménem Charles Fey ze San Francisca jednodušší verzi, která obsahovala pouze tři otáčející označené symboly, včetně Zvonu svobody, který dal automatu jeho název. Zrodil se tak moderní výherní automat, jehož popularita rychle rostla. Během první poloviny 20. století vznikaly různé varianty, ale první plně elektromechanický výherní automat vytvořila společnost Bally až v roce 1963. Bylo samozřejmě přirozené, že se automaty adaptovaly na nové technologie. Poté, co se v 60. letech přešlo na elektrický pohon, přišly v 70. letech na řadu videoautomaty.
Dalším logickým krokem po nástupu internetového věku byly online automaty, které si můžete prohlédnout a vyzkoušet na mnoha online kasinových platformách. Na zkoušku si lze zahrát třeba automaty klasické se symboly ovoce, modernější s různými mytologickými motivy, ať už ze starého Řecka, Egypta nebo pověstmi drsných Vikingů, ale oko můžete potěšit třeba i automaty á la steampunk, s motivem Neviditelného muže od H. G. Wellse, automat ve stylu hudební skupiny Motörhead a nesmrtelného Lemmyho Kilmistera a mnoha dalších. S příchodem technologie chytrých telefonů, bezdrátových sítí a sítí 3, 4 a 5G je nyní možné hrát online automaty kdekoli. Na cestě do práce, na dovolené nebo jen tak doma na gauči, stačí si pro lepší chod nainstalovat specializovanou aplikaci.
Zen Pinball
Zen Pinball pro iOS obsahuje jeden bezplatný pinballový stůl s názvem Sorcerer’s Lair. Jedná se o plně funkční stůl bez jakýchkoliv omezení nebo reklam, takže je to skvělá příležitost, jak si hru vyzkoušet. Pokud se vám hra zalíbí, lze přikoupit další stoly. Čarodějovo doupě je asi nejlepší ze všech, takže stažením hry zdarma získáte vlastně jeden z nejlepších stolů vůbec.
Hlavní ovládání je velmi jednoduché: přetažením pístu dozadu prstem vystřelíte novou kuličku a pak klepnutím na levou nebo pravou stranu obrazovky ovládáte páčky (flippery). Vývojáři se trefili do základů pinballu, protože dvojice páček reaguje citlivě, kulička má realistickou hmotnost a fyzika se zdá být docela dobrá. Můžete naklánět zařízení a šťouchat do stolu, ale přílišné šťouchání způsobuje zasekávání páček.
Aplikace pro poslech hudby a podcastů
VLC pro iOS
VLC je aplikace, která je považována ze jeden z nejlepších přehrávačů vůbec, a to nejen pro iPhone a iPad. Dokážepřehrávat video obsah i hudbu téměř ve všech formátech. Kromě toho umožňuje synchronizovat soubory s iTunes, Diskem Google, Dropbox, nebo iCloud či Onedrive a také streamovat přes Wi-Fi a sdílet z SMB, FTP, DLNA atd. Taképodporuje Chromecast i pokročilé titulky, například z více zvukových stop, nechybí možnosti volby rychlosti přehrávání a samozřejmostí je i kompletní kompatibilita s SSA.
Spotify
Spotify je jednou z nejznámějších streamovacích platforem na světě, díky které můžete zdarma poslouchat své oblíbené interprety a skladby, ze kterých si sestavíte vlastní playlisty. S aplikací pro iPhone získáte také možnost náhodného přehrávání. Použití Spotify je zdarma, nicméně free verze má některé funkce značně omezené. Prémiový účet umožní libovolně přeskakovat skladby a nabídne také vyšší kvalitu zvuku a přehrávání bez reklam.
Toto je náš seznam současných oblíbených zábavních aplikací pro iPhone a iPad. Vyzkoušejte je, až budete mít trochu času, určitě vás tyto aplikace nezklamou.
SoundHound
Soundhound je apliakce umožňující objevovat a rozpoznávat hudbu. Může se pochlubit skvělým ovládáním hlasem, 300 miliony uživatelů a miliardami skladeb, které rozpozná. A k čemu vlastně slouží? Už se vám určitě stalo, že jste chtěli vědět název určité skladby, ale nedařilo vám ho zjistit. Řešením je právě SoundHound – stačí otevřít aplikaci, stisknout oranžové tlačítko a nechat váš telefon, aby si kousek poslechnul. Během chvilky vám zjistí, co zrovna posloucháte. Kromě toho umí také přehrávat hudbu nebo tvořit playlisty a sdílet je na sociálních sítích.