Konkurence – bez ní by trh s elektronikou stagnoval a přinášel uživatelům jen evoluční změny. Konkurence je důležitá, a proto vám přinášíme informace o aktuálních vlajkových lodích konkurenčních značek představených na MWC 2016.
V Barceloně právě probíhá veletr MWC 2016. Protože právě na tomto známém místě představilo své novinky jak LG, tak i Samsung, srovnejme si tyto telefony a podívejme se, jak si v záplavě novinek právě představených stojí iPhone 6s (Plus). Nerad bych však řešil všechny technologické detaily a to hned z několika důvodů – velkou část čtenářů by to nudilo a věřím, že čtenáři dychtící po těchto informacích si je našli přímo na stránkách výrobce.
LG G5
Tento telefon přinesl několik změn oproti G4. Předně – telefon již není zakřivený. Ukázalo se totiž, že koncept zakřiveného telefonu úplně netáhne zájemce a lidé, kteří po G4 sáhli, jej nekupovali kvůli samotnému zakřivení. Tělo má navíc nyní celokovovou konstrukci.
Oproti modelu G4 se také zjednodušila zadní strana telefonu. Ta nyní obsahuje jen fotoaparát a senzorové tlačítko. Pokud je řeč o fotoaparátu, je nutné podotknout, že má dva objektivy, přičemž jeden slouží pro klasické focení, druhý objektiv je pak širokoúhlý. Přepínání objektivů je jednoduché pomocí ikony na obrazovce.
Jistě si vzpomínáte, jak přibližně před 3 léty koloval po internetu koncept modulárního telefonu, který se velké části internetové populaci líbil. Nicméně 3 roky uplynuly a pořád se mluví jen o konceptu. A právě LG G5 je první telefon (minimálně z řad velkých výrobců), který se rozhodl uvést alespoň část konceptu v praxi. I přes celokovovou konstrukci chtěl LG mít vyměnitelnou baterii, tak přišel na velice zajímavé řešení.
Spodní část telefonu je totiž oddělitelná, takže baterie se dá vyjmout tudy. Ale díky tomu, že odmontujete spodní část, můžete ji podle LG nahradit částí jinou – ať už s lepším fotoaparátem, tak třeba lepšími reproduktory.
Zajímavá je také technologie zobrazení Always On, kdy pro hodiny a důležité notifikace svítí diody pouze pro ně a celá spotřeba této funkce je pouze 0,8% baterie/hod. Velikost uhlopříčky displeje tohoto telefonu je 5,3 palců. Napájení probíhá pomocí USB-C, bezdrátové napájení zatím LG nemá.
Prezentaci LG G5 naleznete na oficiálních stránkách.
Samsung Galaxy S7 (Edge)
Nový Samsung je spíše evolucí modelu Galaxy S6 (Edge). Až na pár detailů nenalezneme na telefonu designové změny a ani se do telefonu nedostala skoro žádná nová technologie – nebudeme-li počítat Always On (viz LG G5).
Firma při své „keynote” zdůrazňovala, že názory jejich zákazníků jsou pro ni důležité, takže Galaxy S7 by měl být „mobil na přání lidí.” Chtěli jste slot na paměťovou kartu? Máte jej mít! Chtěli jste IP68? Máte ji mít!
Velkou pochvalu také zaslouží fotoaparát na zadní straně telefonu. Ten je ještě lepší, než má iPhone 6s Plus (zatím teoreticky). Výsledné fotky, které byly ukázány na konferenci, jsou hezčí ve špatných světelných podmínkách, navíc má optika také rychlejší ostření.
Skvělá je i baterie, která má velikost 3000mAh (3600mAh u Edge). Napájení probíhá pomocí microUSB 2, výhodou je však bezdrátové nabíjení.
Prezentaci Samsung Galaxy S7 naleznete na oficiálních stránkách.
iPhone 6s (Plus)
Vzhledem k tomu, že drtivá většina našich čtenářů výbavu 6s zná, řekněme si, čím by se mohl Apple inspirovat od těchto modelů.
Domnívám se, že už je na čase, abychom se i my dočkali bezdrátového nabíjení. Už jen proto, že za něco více jak rok dávám již podruhé svůj iPhone 6 na reklamaci kvůli napájecímu konektoru. Líbila by se mi i certifikace odolnosti IP68, kterou má Galaxy S7.
Naopak se domnívám, že technologie Always on je tak trochu zbytečná. Zvláště pro uživatele mající na zápěstí Apple Watch. A mám-li říci i jednu věc, kterou ve svém iPhonu určitě nechci, tak je to rozhodně slot na paměťové karty.