Používáte-li Apple Music, můžete si zjistit své nejpřehrávanější interprety, alba i písně. Dozvíte se i, kolik hodin jste službu poslouchali.
Služba, kterou k tomu Apple používá, se jmenuje Replay. Po celý rok sbírá data, co v rámci služby posloucháte, aby vám je na vyžádání předložila. Na vyžádání znamená, že se do ní musíte přihlásit skrze své Apple ID a heslo, a to s dvoufaktorovým ověřením, takže o zneužití informací se opravdu bát nemusíte. A kdyby, nikdo by se na vás za to, jakou hudbu posloucháte, snad nezlobil, ne?
Apple Music Replay jen na webu
Do Replay můžete nahlížet pravidelně, a to po celý rok. V tom je výhoda služby. Informace však ukazuje vždy od začátku kalendářního roku maximálně po jeho konec. To je jistě výhoda např. Oproti Spotify, které vám výčet předloží jen na konci roku. Najde se ale i nevýhoda. Replay totiž není k dispozici v rámci aplikace Hudba. Abyste tedy vámi nejvíce poslouchaný obsah zjistili, musíte k tomu navštívit webové stránky replay.music.apple.com. Je přitom jedno, jestli v iOS zařízení, nebo v desktopovém prohlížeči. Umí to Safari i Chrome.
A co že se dozvíte? Předně je to počet poslouchaných hodin uvnitř Apple Music, poté se jedná i o 100 nejpřehrávanějších skladeb, 20 nejposlouchanějších interpretů a konečně i počet přehraných alb a z toho 10 těch nejpreferovanějších. Níže pak najdete i seznamy z minulých let, které si můžete přidat do Apple Music. Najdete je v záložce Pusťte si úplně dole. Protože je Apple Music dostupné i na Androidu, funguje Replay i pro něho.
Jaká tedy byla vaše nejoblíbenější hudba roku 2020? Podělte se s námi o ní v komentářích pod článkem a inspirujte nás v tom, co bychom si mohli sami pustit. V době karantén, izolací, nouzových stavů a home officů je mnohdy těžké vymyslet, co by si člověk k práci poslechů, protože si myslí, že už všechno slyšel.