Apple Watch jsou úplně novým produktem Applu se zcela novou platformou a ta nabízí i výrazně odlišné zkušenosti ve srovnání s již zavedeným ovládáním platforem iOS nebo OS X. Protože jsou už hodinky v prvních vlnách prodejů a čím dál tím víc lidí je bude mít na svých zápěstích, určitě se vám budou hodit následující tipy a triky, které vám pomohou se lépe aklimatizovat v ovládání nové platformy.
Rychlé přepínání mezi aplikacemi
Pokud se potřebujete přepnout mezi dvěma aplikacemi nebo jednou aplikací a svým ciferníkem, může se to na první pohled zdát trochu těžkopádné. Tohoto úkonu docílíte dvojitým poklepáním na korunku hodinek Apple Watch, kde se vám ihned zobrazí záznamy vašich posledních akcí toho, co jste naposledy dělali. Tuto funkci budete po jejím návyku zcela jistě pravidelně využívat například při spuštění aplikace Hudba, výběru songu, a následném dvojitém poklepání na korunku hodinek, která vás vrátí zpět na ciferník.
Používejte Siri ke spouštění aplikací
Ikonka aplikace v seznamu aplikací Apple Watch může být pro někoho malinkatá a někdo s většími prsty by určitě po nějaké době přišel o nervy s neustálým trefováním se do malých ikonek, jen aby konečně zapnul onu správnou aplikaci. Jednodušším způsobem bude využít asistentku Siri, kterou ze „spánku” probudíte magickými slůvky „Hey Siri”. Jakmile vás Siri poslouchá, stačí říct „launch” nebo „open”, a hned za tím název aplikace.
Nutno podotknout, že hodinky Apple Watch jsou jen v několika jazycích, a čeština ani slovenština mezi nimi není. To se týká jak samotné Siri, která zatím češtině nerozumí, tak i samotného prostředí, které je taktéž jen v pár vybraných jazycích.
Handoff – zobrazte si notifikaci z Apple Watch rovnou na iPhonu
Hodinky Apple Watch podporují funkci Handoff, a pokud vám na ně přijde nějaká notifikace, nemusíte ji číst jen na melém displeji hodinek, ale rovnou na větším displeji svého telefonu. Pokud vám nějaká notifikace přijde, jednoduše vemte do ruky telefon a v levém rohu uzamykací obrazovky najdete ikonku právě příchozí notifikace, kterou posunutím nahoru vyvoláte a zobrazíte.
Pořiďte si screenshot přímo z Apple Watch
Pokud už z nějakého důvodu potřebujete na svých Apple Watch udělat screenshot, není nic jednoduššího, než zmáčknout digitální korunku a boční tlačítko na hodinkách – je to dosti podobné jako na iPhonu.
Ovládání přes AirPlay
Apple Watch mají jeden revoluční prvek v ovládání a tím je Force Touch displej. Právě s tím je spojená možnost vyvolání nabídky z aplikace Hudba, v které stačí přitlačit na displej a následně se vám objeví možnosti streamování hudby, a to buď do Apple TV, nebo dalších bezdrátových zařízení s Bluetooth a podporou AirPlay. Hudbu lze rovněž streamovat i na iPhone či iPad.
Baterie a řídící centrum Glances
Baterie Apple Watch je poměrně diskutované téma a v případě, že potřebujete o baterii více informací, než jen vědět její stav, zavítejte do sekce Glances. Tu spustíte podobně jako ovládací centrum u iPhonu, tedy tahem prstem ze spodní strany displeje nahoru. Kromě stavu baterie zde naleznete i manuální aktivování režimu Power Reserve Mode, který se snaží maximálně šetřit vaši baterii omezením několika funkcí hodinek (delší intervaly v synchronizaci, vypnutí aplikací na pozadí a další). Dále zde máte na výběr mezi režimy Letadlo, Nerušit, ztlumení zvuků nebo velice užitečnou funkci, kterou znáte z aplikace Najít můj iPhone, a tou je přehrátí zvuku na iPhonu, pokud nevíte, kde právě leží.
Pokud vás zajímají i další užitečné tipy, doporučuji zhlédnout video níže, které natočil server MacRumors.
Zdroj: MacRumors