iPhone je všestranný a co je hlavní, je bezdrátový. Rychlost odesílání dat je už na dobré úrovni, ale stále je co vylepšovat. Na to jak jsou iPhony vyspělá zařízení, mají poměrně hloupé antény. Ty totiž dokážou pracovat s daty jen jednosměrně.
To znamená, že dokáží data buď přijímat, nebo odesálat. Obojí prostě kvůli technologii nezvládne a v případě, že je nutné data zrovna stahovat, musí pozastavit jejich odesílání.
Tímto problémem se po dlouhou dobu zabývala univerzita v Texasu, která dokázala vyvinout úplně nový druh vylepšováku anténních čipů. Ono v podstatě nejde o nic převratného, větší zařízení mají antény schopné pracovat simultánně, ale hlavním problémem bylo nacpat čip s anténou do tak malých zařízení jakými jsou telefony. Smartphony jsou sice v dnešní době už vcelku přerostlé, na instalaci takových antén to ale nestačí.
Univerzita vytvořila anténu z levných materiálů, která dokáže zajistit odesílání a příjem dat ve stejnou dobu.
Je to ideální řešení pro mobilní telefon
říká Andrea Alú, profesorka univerzity v Texasu, která má výzkum na starosti.
Je to jen kousek hardwaru, který umístíte mezi anténu.
Nejlepší na to všem je cena. Ta je skoro zanetbatelná a náklady nejsou vyšší než několik centů. Výrobek je momentálně ještě objemný a je až několik centimetrů široký. Výzkumný tým si je pevný v kramflecích a říká, že je shopný velikost zredukovat na několik mikrometrů. Dočkáme se této novinky v příštích iPhonech?
Zdroj: CultOfMac