Policie v USA byla důrazně upozorněna, aby se nepokoušela dívat na iPhone s Face ID. Mohla by si tím zkomplikovat práci. Proto dostala příručku.
Na celou kauzu se můžete dívat s úsměvem, nebo naopak s podivem. Je známo, že jsou na tom za oceánem trochu jinak, ale i tak je následující zpráva poněkud „vášně vzbuzující“. Jistě si pamatujete na kauzu, kdy se policie potřebovala podívat do pachatelova iPhonu, který však byl uzamčený a Apple o jeho odblokování nechtěl ani slyšet.
I když doba a technologie pokročila, je zde to samé v bleděmodrém. Jen je v hlavní roli Face ID. Opět se nějaký uličník dopustil toho, čeho neměl a opět se policie potřebovala dostat do jeho iPhonu. To nakonec klaplo, nicméně reakce na sebe nenechala dlouho čekat.
Face ID se pokouší identifikovat majitele telefonu až pětkrát, pak jej vyzve k zadání kódu. Pokud ale vyšetřující policisté do zamčeného telefonu jen tupě civí s nadějí, že se nějakým zázrakem odemkne, zbytečně si tím komplikují svou práci. Místo podlého předložení telefonu před podezřelého a okamžité odemčení telefonu, totiž vyvolají nutnost zadat kód a to onen kriminálník nemusí chtít.
Jakoby těch příruček nebylo dost
Společnost Elcomsoft tak vydala příručku, jak mají policisté při manipulací s telefony Applu zacházet. Na modely s Face ID tak ani nepohledět a těm s Touch ID za žádných okolností netisknout jejich tlačítko plochy. Osobně si dokáži představit, že v tuzemsku by se s podobnou situací nikdo nepáral.
Co si o podobné situaci myslíte vy? Raději nám to do komentářů pod článek ani nepište. Neradi bychom vyvolali nějaké hádky a sváry. Na danou problematiku totiž může být mnoho názorů.
Zdroj: MacRumors.com