Warning: Undefined array key "sellerUrl" in /data/web/virtuals/29377/virtual/www/wp-content/plugins/squared-appstorebox/squared-appstorebox.php on line 181
Warning: Undefined variable $devurl in /data/web/virtuals/29377/virtual/www/wp-content/plugins/squared-appstorebox/squared-appstorebox.php on line 205
Napadlo vás někdy, že klasický teploměr pod paži by se dal ještě vylepšit? Jistě. Po těch rtuťových přišly digitální a nyní společnost Raiing posunula měření teploty až do oblak, tedy do cloudu.
O co jde
Velmi mě překvapilo kolika certifikáty se pyšní obyčejný měřák teploty. Má certifikované, co se dá, a tak máte jistotu, že je bezpečný. Raiing Medical Company si klade za cíl oslovit jak koncového uživatele, tak zdravotnický sektor. Dlouhodobým cílem je vybudování ekosystému založeného na otevřené hardwarové a softwarové platformě ve spolupráci s předními IT firmami. Cílovou skupinou jsou těhotné ženy a malé děti. S iThemonitorem chce zaujmout kontinuálním měřením tělesné teploty a bezdrátovým přenosem dat.
Jak vypadá
Po prvním vybalení jsem si říkal, proč je tak velký. Původně jsem si i myslel, že jde o nějaký přijímač, ale je to celé zařízení. K němu dostanete speciální náplasti, které mají dvojnásobně větší rozměr než produkt samotný, a tak jej díky tomu přilepíte do oblasti podpaží.
Designově mu nemám co vytknout, jde o měřič teploty, z funkčního hlediska je fajn, že vše lícuje a nejsou zde ostré okraje. Přední část přikládající se na tělo má malé kovové kolečko. To zajišťuje rychlejší přestup teploty do přístroje. Z druhé strany je on/off tlačítko a otvor pro hodinkovou baterii. V balení je přiložen speciální klíček pro otevření a uzavření baterie do přístroje, bez něho to nepůjde. Bohužel jsem se nikde nedočetl nic o voděodolnosti, dle vzhledu mi moc voděodolný nepřijde. Je pravda, že člověk se nepotí tolik, aby zařízení vytopil, ale zdá se mi nehygienické přistroj po delším používání nijak neočistit od potu, třeba že bysto ho někomu půjčili.
Co umí
Jde o teploměr, takže umí měřit teplotu. Pomocí přiložené náplasti si celý teploměr k sobě přilepíte, ideálně do podpaží. Chvíli podržíte zapínací tlačítko, dokud se nerozbliká modré světýlko. Poté se již jednoduše s přístrojem spojíte přes Bluetooth. Zařízení najdete přímo v aplikaci, ve které proběhne i párování. Poté již uvidíte vývoj teploty. V aplikaci si nastavíte meze, ve kterých chcete mít teplotu a pak se už nemusíte o nic starat. Pokud náhodou teplota překročí stanovenou mez, telefon se začne docela hlasitě ozývat.
Aplikace zaznamenává vývoj teploty do interního kalendáře, kde si ji pak můžete i zpětně zobrazit. K nemoci patří prášky, a proto se zde dá nastavit upomínka, že byste si měli vzít tu svoji pilulku. Poslední zajímavou věcí je ikona doktora. Ta dokáže podle teploty a údajů o dítěti vykalkulovat, kolik a jakého prášku by si mělo dát.
Cloud
Následující schémata demonstrují, jak lze využívat cloudový teploměr.
Co se mi na něm nelíbí
Při reálném nasazení jsem už tak moc nadšený nebyl, první přesné zobrazení teploty trvá nejmíň 10 minut. Tudíž se teploměr nehodí na krátká měření. Párkrát se mi stalo, že jsem se zařízením zcela ztratil signál, což jsem si nedokázal nějak vysvětlit. Také je docela nepříjemné, že během měření přijdete o telefon, abyste mohli mít neustále spuštěnou aplikaci a byli v dosahu 10 m. S tím souvisí použitá technologie Bluetooth 4.0, takže musíte mít iPhone 4s a lepší. Ke každému měření potřebujete náplasti, jinak si teploměr k tělu nepřiděláte. A nakonec je tu cena, ta je dva tisíce.
Co se mi líbí
Na druhou stranu zvládá vše, co může od něj člověk čekat. Měří teplotu s přesností±0.05℃. Aplikace je stabilní a po čase není skoro poznat, že teploměr máte na sobě. Chápu to zaměření na malé děti, kterým se může během dne i několikrát změnit teplota. Díky iThermonitoru nemusíte dávat dítěti neustále klasický teploměr pod paži, ale prostě necháte tento chytrý teploměr, aby byl stále s ním.
[box type=“success“ ]
kontinuálně měří teplotu
není skoro poznat, že ho máte u sebe
data v cloudu
[/box]
[box type=“error“ ]
delší dobu trvá, než začne správně měřit
blokuje používání telefonu
cena
[/box]
Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu www.raiing.cz
Název: iThermonitor
Cena: 1890 Kč (zaváděcí cena)
Parametry: váha 6g (bez baterie), rozsah měřených teplot 25℃-45℃, přesnost ±0,05℃ (35℃-38,5℃), provozní vlhkost 15%-85%, připojení přes Bluetooth 4
Rozměry: 51.9mm×31.6mm×6.5mm
Dobrý den,
co se týče voděodolnosti a údržby teploměru, vše je podrobně popsáno v českém manuálu, který je k iThermonitoru přiložen.
Teploměr vodotěsný není, splňuje ovšem certifikaci elektronických zdravotnických zařízení pro použití na těle – s potem nemá problém.
Údržba se provádí pouze čištěním pomocí 75% roztoku lékařského alkoholu, který seženete v lékarně. Tedy stejným způsobem, jaký je doporučen u všech elektronických teploměrů.
S pozdravem
Lukáš Rejchrt
Raiing.cz
Díky za upřesnění!
Dobrý den,
Je jasné vidět, ze autor nemá děti. Je totiž naprostý nesmysl přilepšit dítěti teploměr do podpaží a takto ho cely den hlídat.
Upřímně řečeno bych si ani ja sám nepřílepil teploměr do podpaží. Nevidím jediný důvod proč.
Teploměr asi dobrý kvalitní, ale pro měření děti naprosto nevhodný. Malé děti si totiž velmi nerady cokoliv nechávají měřit vážit a jinak hodnotit pokud je to nějakým způsobem obtěžuje. Naprosto si nedokážu představit svou dceru jak ji 10 minut měřit teplotu.
S pozdravem Korys
Děkuji za velmi zajímavý názor. Bohužel jsem opravdu neměl možnost teploměr odzkoušet na dětech, každopádně produkt se prezentuje jako teploměr pro děti. Já osobně jsem teploměr po nějaké chvíli přestal úplně vnímat, že ho mám na sobě.
Dobrý den,
rád bych uvedl některé nesrovnalosti na pravou míru 🙂
Sami máme s iThermonitorem roční zkušenosti a 2 malé děti (2,5 roku a 5 let).
Teploměr samozřejmě nefunguje tak, že ho nalepíte dítěti na 10 min do podpaží a celou dobu ho u toho musíte hlídat, abyste změřil teplotu.
iThermonitor neslouží k jednorázovému měření. Jeho účelem je měřit dětem teplotu (pokud onemocní) třeba i několik dní v kuse -nepřetržitě. „První měření“, tzn. než se naměřená teplota stabilizuje trvá cca 5-8 min. Pak už teploměr měří s velikou přesností a oproti běžným teploměrům i s velkou odolností proti vnějším vlivům.
Teploměr měří teplotu v podpaží, protože pro měření teploty na lidském těle je to nejvhodnější místo.
Nemocné děti jsou samozřejmě na všechno přecitlivělé, ale pokud dítě (i malé) alepspoň trochu lidsky s teploměrem seznámíte, i s tím, co budete dělat, nikdy jsme s tím neměli větší problém.
Teploměr je drobný a po pár minutách ho i děti v podpaží přestanou vnímat a vy máte přehled o teplotě neustále. To je velká výhoda oproti tomu, měřit malým dětem každé 2 hodiny teplotu např. v konečníku a to třeba v noci 🙂
Pěkný večer
S pozdravem
Lukáš Rejchrt
Raiing.cz