Systém Mojave už je široké veřejnosti k dispozici delší dobu, macOS Google Chrome však stále neumí tmavý režim. To by se mělo změnit začátkem roku 2019.
Společnost Google vydala v minulém týdnu aktualizaci jeho internetového prohlížeče pro zařízení s macOS Google Chrome v jeho 71. verzi. Stále v ní však chybí podpora tmavého režimu, který je jednou z hlavních novinek operačního systému Mojave.
Google ale využívá k testování několik sestav jeho prohlížeče, ve kterých si ověřuje jeho nové funkce. Díky změně kódu v jedné z nich to však vypadá na brzké nasazení funkce do běžně dostupné verze. Už nyní lze totiž pomocí Terminálu tmavý režim v tomto webovém prohlížeči spustit, jak informoval magazín MacRumors, od jehož redaktorů pocházejí také přiložené otisky obrazovky.
Temný režim je tak přítomen napříč prohlížečem, včetně hlavního menu, nabídek aplikací, záložek, stavového řádku i dialogových oken. Úvodní stránka s vyhledáváním navíc obsahuje úplně černé pozadí. Důvod zdržení tmavého režimu v Chromu je pak prý to, že se jej vývojáři snaží co nejvíce odlišit od toho anonymního. Dočkat bychom se měli již na začátku příštího roku. Verze 72 je plánována na polovinu ledna, verze 73 pak na březen 2019.
Virtuální operátor Google Fi funguje ve 170 zemích světa a nově podporuje i iPhony
Tmavý macOS Google Chrome již nyní?
Pokud ale chcete mít temný Chrome již nyní, můžete. Stačí k tomu využít motivů vývojářů třetích stran (stahovat je lze zde). Jejich neduhem však je, že stavová lišta zůstane vždy v základní barvě prohlížeče, protože k ní Google neumožňuje vývojářům přístup.
Zdroj: MacRumors.com
Na Widlích v práci je Chrome nutností, ale na Macu nevidím důvod, proč ho instalovat. Safari šlape daleko lépe.
Co třeba synchronizace dat. Takto musíte držet dvojmo už jen třeba oblíbené záložky. Za mě je to důvod mít stejný browser všude právě kvůli synchronizaci dat.
Aha. To mě nenapadlo. Já to beru tak, že se mi vše synchronizuje v Safari (Mac, iPhone, iPad) a do práce to nepotřebuji. Ale takto je to fakt 😉