Přenos dat z Androidu na iOS je otázkou pár minut, když víte, jak na to. Jak si ale poradit s daty, která jsou v aplikacích třetích stran bez možnosti synchronizace přes Google účet?
Pokud se po nějaké době rozhodnete, že si pořídíte místo Androidu nějaký elegantní iPhone, nic vám v tom nebrání. Skvěle propracovaná funkce v iOS zajistí spolehlivý přenos dat a dokonce stáhne do telefonu i alternativní aplikace, které znáte z Androidu, pokud podobné varianty existují. Horší je to ovšem v případě, když jste zvyklí používat takovou aplikaci, která není systémem iOS v iPhonu podporována. To se může lehce stát, že se mírně zapotíte, než uložená data zobrazíte ve svém novém telefonu.
Google účet vede
Máte vyhráno, pokud jste natolik duchapřítomní, že většinu dat ukládáte do aplikací, podporujících Google účet. Může jít např. o služby Gmailu, Google Dokumenty, Google Disk atd. Zde si stačí stáhnout alternativní aplikaci, přihlásit se pod svým Google účtem a vše je krásně opět synchronizováno. Dokonce i poznámky, kontakty nebo kalendáře.
Aplikace třetích stran dovedou pěkně zamotat hlavu
Osobně jsem ale před pár dny narazil na jiný případ. Pomáhal jsem jednomu uživateli s přenosem dat z Androidu do iOS. Určitá data se krásně přenesla, ale haldy poznámek, které byly uloženy v aplikaci třetích stran nepodporující Google účet a nevlastnící ani žádnou alternativu pro iOS, byly nenávratně ztraceny. Už se zdálo, že několika stránkové materiály do iPhonu nedostaneme, když mě náhle osvítila spásná myšlenka.
Pátráním na Google Play a App Storu se povedlo najít aplikaci, která si rozumí s Google účtem a navíc je nesmírně podobná té, na kterou uživatel na Androidu nedal jednoznačně dopustit. To byl nástroj Color Note.
Aby uživatel žádnou poznámku neztratil, přetáhli jsme z Color Note veškerá data do aplikace Google Keep. Poté se stačilo v aplikaci přihlásit jak na iOS tak na Androidu ke Google účtu. A poznámky byly zdárně synchronizovány. Navíc uživateli se aplikace Google Keep zalíbila natolik, že Color Note pustil z hlavy. Tím se mi povedlo zabít dvě mouchy jednou ranou. Neztratit dlouho střádané poznámky a najít alternativní aplikaci, která splňuje všechny požadavky uživatele i na iOS. Spokojenost zavládla na obou stranách. A to je jen dobře.
Z tohoto zážitku se dá vydedukovat krásné, ale pravdivé ponaučení. Vždy existuje nějaké řešení. Stačí pouze vytrvat a hledat.
Pokud vás zajímají podrobnosti ohledně přenosu dat z Androidu na iOS, hodí se přečíst tento článek.
Co vás osobně potrápilo při přechodu na iOS z Androidu? Pište do komentářů.