Americká společnost Apple právě zařadila do svého už poněkud roztříštěného portfólia další produkt. Je jím obal Smart Battery Case s integrovanou baterií, který by měl váš iPhone udržet při životě o několik hodin déle. Design se ale Applu podle nás nevyvedl.
Smart Battery Case se snaží napravit špatnou výdrž
iPhone nebyl nikdy telefonem, který si lidé kupovali kvůli jeho výdrži. iPhone je svou nevábnou výdrží už skoro proslulý, a ani zvětšování úhlopříček telefonů nevedlo k tomu, aby cupertinský gigant, společnost Apple, zvětšila i kapacitu baterie. Apple namísto toho nové iPhony ještě více ztenčil, což opět vedlo k nasazení nízkokapacitních baterií.
Vedení společnosti zřejmě po dlouhých letech opravdu došlo, že výdrž iPhonu je opravdu tak žalostná, jak většina uživatelů tvrdí, a že Režim nízké spotřeby, jak Apple tuto softwarovou funkcionalitu nazývá, toho moc s výdrží neudělá. A jelikož je do představení nového modelu ještě daleko, Apple připravil pro nespokojené zákazníky malou nálepku, která by měla špatné výdrže iPhonů trošku potlačit.
Vypuštění obalu do světa provedl Apple v tichosti a bez jakékoliv parády okolo. Smart Battery Case se jednoduše objevil na stránkách společnosti, a tím to haslo. Nejdříve byl kryt dostupný na americkém Online Apple Storu, a o několik hodin později i u nás na tom českém.
Hrb na zádech aneb iBloud
Když se na samotný kryt podíváte, určitě vás jako první upoutá poměrně masivní a nepřehlédnutelný velbloudí hrb na zádech. To je, dámy a pánové, baterie, kterou se společnost Apple ani nesnažila nějakým způsobem zamaskovat. Abych o krytu zjistil co nejvíce informací a zjistil, jaký ohlas má kryt na zahraničních webech, musel jsem zabrousit i do diskuzí. Smart Battery Case si žádnou chválu nevysloužil, spíše naopak. Mnozí kritizují jeho vzhled a tvrdí, že toto přeci nemohl Senior Vice President produktového designu Jony Ive schválit. Očividně mohl.
Podle mého názoru se mohl Apple více posnažit a kryt zvelebit natolik, aby ladil oku uživatelů iPhonů a iPadů. Na druhou stranu, přídavné baterie a externí powerbanky nebyly nikdy designovými skvosty. Podstatné vždy byly parametry a kvalita.
Budeme dělat, že kryt kvalitní je. Vyrobil ho přeci sám Apple, a to dokonce k telefonu, za který v případě maximální kapacity vnitřního úložiště dáte skoro 30 000 Kč.
K detailním parametrům je Apple poměrně skoupý a na hodnotu kapacity baterie i informaci o tom, jakou technologií je baterie vyrobena, si musíte ještě počkat. S mírně váhavým postojem lze ale říci, že telefon vám se Smart Battery Case vydrží déle až o 11 hodin volání v síti 3G a o 9 hodin déle při sledování HD videa.
Obal je vyrobený ze silikonu, aby bylo možné telefon do krytu vůbec zasadit. To se provádí tak, že ohnete horní část krytu, vložíte telefon a poté nacvaknete ohnutou část obalu na zbytek těla iPhonu. Vnitřek krytu je vyroben z mikrovlákna, a ač je Smart Battery Case určen pro iPhone 6s, potěší i oficiální podpora staršího modelu iPhone 6. Barevné variace jsou dvě, a to v uhlově šedé a bílé.
Zajímavostí je, že iPhone připojení obalu pozná, a jak na zamykací obrazovce, tak v Oznamovacím centru můžete vidět jednotlivé hladiny nabití jednotlivých baterií. Tato podpora zřejmě souvisí s právě vydaným iOS 9.2.
Je zřejmé, co nám chce společnost Apple vzkázat. iPhony se v dohledné době zvětšení baterie pravděpodobně vyhnou a namísto toho, aby byly telefony o něco tlustší a nabídly lepší výdrž, budeme nuceni k telefonům kupovat nevzhledné powerbanky a kryty s integrovanými bateriemi.
Jak na vás obal působí? Půjdete do něj?
Zdroj: Apple