Siri v iOS 14.5 žádající uživatele o výběr hudební služby ve skutečnosti neurčuje, jaká bude výchozí streamovací platforma zařízení.
Tato funkce, která se poprvé objevila v beta testovacím cyklu iOS 14.5 a my jsme vás o ní také informovali, se zobrazí, když uživatelé řeknou hlasové asistentce Siri, aby jim přehrála hudbu. Siri se v ten moment zeptá, kterou službu streamování hudby má použít, a nabídne seznam poskytovatelů, ze kterých si můžete vybrat. To samozřejmě za předpokladu, když jich máte v zařízení nainstalováno více.
Díky tomuto se tak soudilo, že Apple nově umožní uživateli vybrat, jaká výchozí streamovací platforma je pro něho ideální. Nejde samozřejmě jen o Spotify, ale i YouTube Music, Tidal a další. Je to ale trošku jinak. Jak totiž společnost vysvětlila magazínu TechCruch, nic, jako výchozí nastavení hudební aplikace v iOS neexistuje. To na rozdíl od webového prohlížeče a e-mailového klienta.
Výchozí streamovací platforma v iOS neexistuje
Siri totiž jednoduše neví, jakou hudební aplikaci chcete použít, a proto se vás doptá. Uživatel by si však po prvním určení mohl myslet, že si tím výchozí klienta nastaví. Jenže Siri se učí s postupem času a při dalším požadavku na přehrání hudby se může zeptat znova (obzvláště, pokud některá hudební aplikace v zařízení přibyla). Uživatel tak může být zmatený z toho, že se ho Siri zase ptá, když už jí to jednou řekl.
Právě z tohoto důvodu Apple své vyjádření vydal, aby dotaz od Siri nebyl pochopen nesprávně (což se ostatně při prvních informací stalo). Až po několikanásobném zadání a za častého využívání jedné služby se tak Siri přestane ptát, protože už bude vámi oblíbenou aplikaci brát jako hlavní. To ale pokud např. posloucháte ve Spotify jen hudbu. Jakmile budete chtít přehrát podcasty, může se spustit zase aplikace jiná. Vše tedy záleží jen na tom, jak si Siri sami naučíte.